Czym jest alergia?

Takie pytanie pada, gdy w bliskim nam otoczeniu mamy do czynienia z osobą borykającą się właśnie z tym problemem. Uporczywe kichanie czy też nieznośny świąd oczu to objawy pojawiające się u coraz większej ilości osób. Alergia najprościej mówiąc jest schorzeniem czy też zaburzeniem w funkcjonowaniu naszego układu odpornościowego. W jej wyniku organizm zaczyna w nieprawidłowy sposób reagować na kontakt z alergenem. Dolegliwości są różne – od mniej dostrzegalnych i nieznacznych zmian do ciężkich problemów, które mogą zagrażać nawet naszemu życiu. Często charakter tego schorzenia jest przewlekły i bardzo uciążliwy dla chorego, ponieważ wymaga systematycznych kuracji.
Problem jest poważny tak więc warto zdawać sobie sprawę, iż alergenem może być praktycznie wszystko – nawet to, co dla innych nie jest szkodliwe.

Objawami, z jakimi najczęściej możemy się spotkać w wyniku alergii są między innymi:

  • różnego rodzaju objawy skórne takie jak wysypka, zaczerwienienie skóry czy też świąd
  • nawracający katar, kaszel czy też pieczenie, czy swędzenie oczu
  • wzdęcia, gazy, a nawet biegunka
  • przewlekłe uczucie zmęczenia i osłabienia
  • depresja, nerwowość.

Testy alergiczne

Co zrobić, kiedy sami bądź też ktoś z naszego otoczenia boryka się z takimi lub podobnymi objawami?

Warto jak najszybciej zgłosić się na testy alergiczne, które nie są inwazyjne, a także są bezbolesne i możliwe do wykonania bez względu na wiek.
Takie testy alergiczne w bardzo szybki sposób pomogą ustalić co w naszym ciele sieje spustoszenie. Szybka reakcja pomaga w uporaniu się z negatywnymi skutkami kontaktu alergenu z organizmem.
Nasz gabinet oferuje testy alergiczne, które w szczególności polecane są w przypadku testowania alergii u dzieci.

Oferowane testy obejmują szereg najczęstszych przyczyn alergii takich jak:  zarodniki pleśni, produkty spożywcze, jady owadów, sierść zwierząt czy roztocza. Dużą pomocą okazuje się także możliwość dostarczenia do badań innych próbek do testowania, które według klienta mogą być przyczyną problemów zdrowotnych osoby badanej.

Czy można walczyć z nieprawidłową reakcją naszego organizmu na poszczególne alergeny?

Tak i wcale nie mówimy tu o tymczasowych środkach krótkotrwale uśmierzających nieprzyjemne objawy alergii, a nie likwidujących jej faktyczną przyczynę.
Często zbawienne w walce z alergią jest odczulanie.

Czym jest odczulanie?

Chodzi tu na przykład o zabiegi biorezonansowe, które w skuteczny sposób wytłumiają reakcje organizmu na alergeny w wyniku wprowadzenia do organizmu odczulanej osoby odwróconych drgań alergenów, a potem stopniowe wyciszenie reakcji alergicznych. Co najważniejsze przeprowadzone w ten sposób odczulanie jest całkowicie bezinwazyjne i nieszkodliwe w przeciwieństwie do przyjmowania środków mających na celu usuniecie objawów alergii.

Po ustaleniu alergenów proponujemy odpowiednie zabiegi odczulające. Ilość takich zabiegów zależna jest od ilości i rodzaju alergenów, z jakimi mamy do czynienia.
Alergeny tzw. centralne, tj. np. kurz domowy, roztocza, pszenica, białko mleka krowiego czy też laktoza oraz inne wymagają 3-krotnego zabiegu każdy, natomiast przy pozostałych alergenach wystarczają zazwyczaj pojedyncze zabiegi.
Najlepsze oraz najszybsze rezultaty takiej kuracji zapewnia wyeliminowanie odczulanej substancji z jadłospisu jak również oczyszczenie organizmu z grzybów i pasożytów, które niestety często są przyczyną procesów alergicznych w organizmie człowieka.

Jeżeli nie jesteś w ciąży, nie posiadasz rozrusznika serca czy też pompy insulinowej, poważnych wad czy chorób serca, organów po transplantacji, nasilonej epilepsji czy też indywidualnych nietolerancji pola magnetycznego to zgłoś się do naszego gabinetu.

Odwiedź nasz gabinet