Jak wygląda zabieg

Przed przystąpieniem do zabiegu, osoba poddawana terapii wypala papierosa, a niedopałek zostaje umieszczony w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Dodatkowo terapia przyspiesza usuwanie toksyn nagromadzonych w trakcie palenia, które były wdychane z dymem z papierosów.

Jak działa biorezonans

medycyna niekonwencjonalna
Stałe wprowadzanie do organizmu nikotyny zaburza prawidłowe drgania komórek ludzkiego organizmu. Aby uwolnić się od nałogu trzeba zrównoważyć pole elektromagnetyczne wygaszając fale odzwierciedlające uzależnienie od nikotyny. Do urządzenia poprzez elektrody wprowadzona zostaje informacja o nikotynie w postaci drgań o specyficznej częstotliwości. Urządzenie następnie przekształca wprowadzone drgania i w postaci odwróconej przesyła je z powrotem do organizmu palacza. W ten sposób patologiczne sygnały są w organizmie redukowane, a w końcu ulegają wygaszeniu. W praktyce oznacza to, że organizm przestaje domagać się nikotyny. Metoda wykorzystuje powszechne zjawisko fizyczne, które mówi o tym, że każdą falę można „wygasić” tj. zredukować do zera przeciwstawiając jej lustrzane odbicie.
Opisaną powyżej terapię po raz pierwszy zastosował w leczeniu niemiecki lekarz Franz Morell. Urządzenia komputerowe do terapii bioinformacyjnej produkowane są w Niemczech od 1977 roku. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w eliminacji uzależnień.

Efekty zabiegu

Chęć palenia powinna ustąpić w ciągu kilku lub kilkunastu godzin po zabiegu. Najczęściej od następnego dnia rano, a często już po samym zabiegu chęci palenia już nie ma. Wygaszenie głodu nikotynowego uzyskuje się zwykle już po 1 zabiegu, jednak część osób, palących duże ilości papierosów, wymaga dodatkowego 1 lub 2 zabiegów.

Jeśli w dniu zabiegu pojawiłby się jednak głód nikotynowy, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ aktywnie wypalony papieros spowoduje nawrót głodu nikotynowego. Bierne palenie natomiast nie wyzwala potrzeby zapalenia papierosa.

Skuteczność terapii oceniana jest bardzo wysoko i wynosi ok 75%

Ze względu na to, iż zabieg usprawnia wydalanie z organizmu nagromadzonych toksyn, można zauważyć szybką poprawę samopoczucia. M.in. ustępuje przewlekły kaszel, chrypka, nieprzyjemny zapach i inne objawy będące następstwem długotrwałego palenia. Wzmożone wydalanie toksyn może u nielicznych osób spowodować przejściowe reakcje w postaci suchości lub metalicznego smaku w ustach, wzmożonej senności i potliwości, rozdrażnienia. W celu złagodzenia tych reakcji, zaleca się picie dużej ilości wody i częste kąpiele.

Terapii biorezonansowej może poddać się każdy palacz niezależnie od wieku, stanu zdrowia, stażu palenia i ilości wypalanych papierosów. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest jedynie wszczepiony rozrusznik serca, pompa insulinowa, padaczka oraz ciąża.

Zabieg jest w pełni bezbolesny, bezinwazyjny i bez skutków ubocznych.

Należy pamiętać, że bez woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu. Terapię antynikotynową należy traktować jako formę pomocy w rzuceniu palenia, która eliminuje głód nikotynowy, lecz nie usuwa odruchów sięgania po papierosa, które zostały utrwalone przez palacza w okresie uzależnienia. Takie odruchy mogą wyeliminować tylko sami palący, zatem do pełnego sukcesu niezbędna jest pewna samodyscyplina.

Dodatkowe zalecenia po zabiegu antynikotynowym

Po zabiegu zaleca się przez co najmniej jeden dzień:

  • picie dużej ilości wody mineralnej niegazowanej,
  • zażywanie częstych kąpieli w chłodnej wodzie (gorąca powoduje dodatkowe osłabienie);
  • nie spożywanie kawy, herbaty, napojów energetycznych i gazowanych.

Odwiedź nasz gabinet